TAŞOLUK CADDESİ DÜZENLEME VE BİSİKLET YOLU PROJESİ
  • Tasoluk-Caddesi-Yol-Duzenlemesi
  • Tasoluk-Caddesi-Yol-Duzenlemesi
  • Tasoluk-Caddesi-Yol-Duzenlemesi
  • Tasoluk-Caddesi-Yol-Duzenlemesi
proje PROJE HAKKINDA
proje PROJE KATEGORİSİ
proje ADRES & TELEFON
menu PROJE ETİKETLERİ

 

Taşoluk Caddesi ve takip eden Atatürk Caddesi boyunca mevcut caddelerin doğusunda kalan ve imar planında park alanı olarak ifade edilen yeşil alanlarda şehir halkının rahatça kullanabileceği kaldırım seviyesinde mevcut ağaçlar da korunacak şekilde bisiklet yolu tasarlanmıştır. Söz konusu caddelerde yapılan tasarım ile 2x2 şerit olarak mevcut duruma uygun şekilde projelendirilmiştir. 1 adet buttonlu sinyalli kavşak geçisi öngörülmüştür.

Bisiklet yolu Selçuklu caddesi ile inşaatı devam eden Halkalı-3. Havaalanı metro hattı Arnavutköy-1 istasyonu çıkışı arasında kaldırım seviyesinde ayrılmış bisiklet yolu olarak planlanmıştır.

Taşoluk Caddesinin bir kısmı ile Selçuklu Caddesinin tamamında paylaşımlı bisiklet yolu olarak tasarlanmıştır.

Meri imar planında yeşil alan olarak ifade edilen ve Taşoluk caddesinin doğusunda yer alan yeşil alan boyunca kuzey güney doğrultusunda uzanmaktadır.

Çevrede yaşayan vatandaşların metro hattına ve Selçuklu caddesinde yer alan belediye, nikâh salonu gibi yerel idari yapılar ve ilçe kaymakamlık binası, tapu müdürlüğü gibi mülki idareye ait binaların bulunduğu ilçenin merkezi ve en yoğun çekim noktasına ulaşımını bisiklet ile yapmaları hedeflenmiştir.

 

Toplamda 2353 m uzunluğunda kaldırım seviyesinde ayrılmış bisiklet yolu tasarlanmıştır.